KET ir ilgi tarpmiestiniai atstumai su išnuomotu automobiliu

KET ir ilgi tarpmiestiniai atstumai su išnuomotu automobiliu

Pilkas automobilisJei neturint savo transporto kai kuriuose miestuose dar galima išsiversti su taksi, Uber ar CityBee, tai tarpmiestiniams maršrutams, neturint savo auto, geriausia yra nuomotis tinkamą mašiną. Pvz., https://www.turbonuoma.lt galima pasirinkti automobilį, kuris tikrai puikiai aptarnaus kelionės metu. Tačiau, jeigu važiuojate į užsienį, pasikartokite dar kartą visas taisykles, kad važiavimas būtų tikrai saugus.

Kuria kelio kryptimi vyskta eismas?

Nesvarbu, ar autonuoma pasirenkama dar savoje šalyje, ar užsienyje jau, tačiau reikia labai reaguoti, kuria kelio puse vyksta eismas. Jeigu vyksta kaire, dar kartą permąstyti, kaip atvirkščiai keičiasi daugybė taisyklių. Pvz., visas važiavimas per sankryžas, kuomet praleisti reikia iš kairės, o ne dešinės. Arba važiavimas žiedinėse sankryžose į kitą pusę, negu esate įpratę. Yra ne viena istorija, kaip lietuvis, nutaręs pasivažinėti Anglijoje, pasiskolina mašiną, ir iškart vos išsukęs ploja priešinga kryptimi.

Prisiminkite lenkimo taisykles keliuose

Ruošiantis su nuomotu automobiliu į ilgo kelio kelionę, pasiruošiate kelionei tarp miestų. Taigi, bus situacijų, kada norsite lenkti kitą transporto priemonę. Taisyklių čia daug nėra, tačiau jos labai svarbios. Daugiausia informacijos bet kuriuo metu jums suteikia ant kelio esanti juostas skirianti linija. Punktyras reiškia, kad tai kelio ruožas, kuriame lenkti galima pagal taisykles, jeigu kelio ženkluose nebuvo nurodyta kitaip. Ištisinė linija riboja lenkimą, o dvi ištisinės, arba netgi geltonos, dar ir įspėja, kad toks lenkimas yra ekstremaliai pavojingas. Tačiau pirmiausia reikia žiūrėti į kelio ženklus. Jeigu yra pažymėta, kad negalima lenkti (ženklas su dviem automobiliais, iš kurių vienas raudonas), tuomet to daryti negalite, net jeigu linija yra punktyrinė. Taip pat, jeigu yra pažymėta, kad negali lenkti būtent tam tikra transporto priemonė, reikia atkreipti į tai dėmesio. Taisyklės negalioja, kai priekyje kažkas važiuoja mažesniu nei 30 km greičiu, pvz., traktorius. Tuomet galima lenkti, tačiau turite labai įvertinti aplinkybes, suprasti, kas vyksta. Pvz., jei kitoje kelio juostoje iš kitos pusės eismas netgi uždraustas, tai matysite dvigubą geltoną liniją arba net atitvarus, tuomet negalėsite lenkti. Arba, jeigu nurodyta, kad labai pavojinga. Ir pan.

Kiti patarimai

Prisiminkite šviesų naudojimo taisykles keliuose – kada galima naudoti trumpas, kada ilgas, ir kaip signalizuoti šviesomis draudžiama.

Reaguokite į lėtinti skatinančius ženklus ir visus įspėjimus: dėl pervažų, perėjų, gyvūnų, pavojingų kelio ruožų, posūkių ir pan.

Nevažiuokite tuščiu baku, nes galbūt nežinomoje vietoje sunkiai rasite degalinę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *