Ką rengiais žvejys, einantis gaudyti karpio

Ką rengiais žvejys, einantis gaudyti karpio

Karpių žūklėKarpio žūklės metu, svarbu ne tik karpinės ritės, bet ir žvejo apranga. Tai, ką planuoja žvejys rengtis. Nuo to juk irgi priklausys žūklės ir buvimo žvejyboje sėkmė.

Svarbiausi žūklės reikmenys

Aišku, prieš imantis planuotis garderobą karpio žvejybai, reikia įsitikinti, kad apskritai turite viską ko reikia, kad visi žūklės reikmenys yra su jumis vietoje. Tai turi būti bent kelios geros karpinės ritės, bent viena meškerė (nors į rimtą žvejybą išsiruošęs žvejys visuomet ima bent kelias rites ir meškeres). Reikia turėti atsarginio valo, nes jis greitai užsikabina ir trūksta, kai neina kitaip išpainioti. Dar reikėtų ir nemažai atsarginių kabliukų. Pamirškite tokį mitą, kad štai prisipirksite kabliukų ir ilgai ir laimingai naudosite juos. Taip nebus. Jūs niekada nežinote, kada iš tiesų nutrūks valas, pamesite kabliukus, jie liks įstrigę šakose ar galiausiai nukirpus valą nuskęs į ežero dugną. Tad viskas gerai, jeigu negalite suvaldyti šios situacijos ir tiesiog prognozuoti, kiek kabliukų reikės. Su žūklės reikmenimis taip yra, kad kai kurie yra stabilūs, gali tiksliau numanyti, kiek jų reikės. O kiti yra tiesiog tokie, kad kartais jų turi, kartais ne.

Žvejo batai

Kad ir kokiu metų laiku žvejojate, visada reikia turėti gerus žvejo batus. Ypač, jeigu ruošiatės gaudyti karpius. Mat karpių gaudytojams dažniau nei bet kam kitam tenka bristi į meldus, švendres ar vandeny augančius krūmus ir iš čia bandyti iškrapštyti savo kabliuką, valą, jauką, plūdę. Nesmagu, kai pusė žūklės reikmenų lieka užsikabinę krūmuose. Tad būtent geri ilgi guminiai žvejo batai ir bus veikiausiai tas rodiklis, kuris nulems tai, ar visgi išsitrauksite savo reikmenis, ar juos paliksite. Niekas nenori basas bristi į neaiškios kilmės brūzgynus, kur ant dugno gali būti įvairių aštrių arba gyvų daiktų.

Žvejo spalvos

Būdami tokioje gamtinėje aplinkoje, turėsite pasirūpinti, kad jūsų žvejo spalvos neišduotų to, ką ten veikiate. Reiškia, turėsite būti atsargūs ir visada stengtis maskuotis. Žalios, pilkos, juodos spalvos rūbai – puikiai tinkantys žūklei. Kai kurie žvejai mėgsta visiškai ištirpti gamtoje ir renkasi maskuojančių spalvų į karinės uniformos spalvas ir raštus panašius drabužius. Jeigu jums tai aktualu, taip pat galite bandyti.

Žvejo drabužiai

Apsauga nuo saulės – svarbus žvejo rūbas, apie kurį pagalvojama ne iš karto. Dar reikia patogių kelnių, marškinėlių, liemenės ir neperšlampamos striukės, lietpalčio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *