Veterinarijos centras pataria, kaip apsaugoti augintinį nuo erkių

Veterinarijos centras pataria, kaip apsaugoti augintinį nuo erkių

Pavasaris, vasara ir ruduo – beveik visus metus jūsų augintinį gali pulti pavojingos erkės, pernešančios mirtinas ligas. Veterinarijos centras perspėja – kad išvengtumėte itin liūdnų pasekmių, turėtumėte pagalvoti apie profilaktines apsaugos priemones. Šias rekomenduojama naudoti vos nutirpus pirmajam sniegui, kadangi erkės labai anksti pabunda ir yra linkusios pulti. Iš tiesų, jau nuo pirmų vasario dienų veterinarai registruoja erkių pernešamas ligas.

Profesionali veterinarijaPriemonių, padedančių apsisaugoti nuo erkių, yra daug ir įvairių. Kalbėti, kuri priemonė yra pati geriausia, išties sunku, nes šiuo klausimu nuomonių yra daug ir įvairių. Geriausias sprendimas – pasikonsultuoti su veterinaru, kuris, apžiūrėjęs jūsų gyvūną, įvertinęs jo sveikatą ir gyvenimo būdą, padės priimti konkrečiu atveju tinkamiausią sprendimą.

Populiariausios apsaugos priemonės

Šiuo metu rinkoje siūlomi įvairūs sprendimai: ant gyvūno nugaros lašinami lašiukai, purškiami preparatai, tabletės, specialūs antkakliai su veikliosiomis cheminėmis medžiagomis ir kt. Deja, reikia iš anksto susitaikyti su tuo, kad nei viena priemonė negali užtikrinti 100 proc. apsaugos.

Lašinami vaistai. Vienas dažniausių sprendimų – ant gyvūno sprando lašinami apsauginiai lašiukai nuo erkių. Paprastai jie veikia apie 4 savaites. Problema tai, kad tokiu atveju rekomenduojama šuns neliesti kelias valandas ar net kelias dienas. O tai gali kelti gana rimtų rūpesčių, jei šeimoje auga maži vaikai, kurie nori gyvūną glostyti ir su juo žaisti. Be to, kelias dienas šuns negalima maudyti, be to, rekomenduojama vengti dažno kontakto su vandeniu net ir praėjus kelioms dienoms.

Apsauginiai antkakliai. Kitas sprendimas – apsauginiai antkakliai. Tai paprasta ir patogu, tačiau dalis gyvūnų turėtojų skundžiasi, kad antkaklis skleidžia erzinantį kvapą. Be to, manoma, kad tai nėra išties veiksminga priemonė, jei gyvūno kailis ilgas.

Tabletės nuo erkių. Naujiena apsauginių priemonių rinkoje – tabletės, apsaugančios nuo erkių. JAV ir pietų Europos gyventojams ši priemonė yra visiškai įprasta ir žinoma, tačiau Lietuvoje vis dar naudojama gana retai. Vis dėlto, tai praktiškas ir patogus sprendimas, kadangi tabletė veikia mėnesį ar tris, šunį galima glostyti ir maudyti, o tabletės apsaugo ir nuo erkių, ir nuo blusų.

Primename, kad apsauga nuo erkių aktuali ne tik saugusiems, bet ir jauniems šuniukams. Veterinarai teigia, kad dauguma apsaugos priemonių yra skirtos šunims nuo 8 savaičių amžiaus. Tiesa, kai kurie antkakliai naudotini tik nuo 6 mėn., todėl būtina pasidomėti konkretaus produkto naudojimo instrukcija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *