Seno buto perplanavimas

Seno buto perplanavimas

ReFormaInterjero dizaineriai, tokie kaip ReForma, reikalingi ne tik kuriant naujus interjerus, bet ir galvojant apie senų interjerų gražinimą ir keitimą naujais. Ne kiekviena šiuolaikinė šeima visgi gali nusipirkti gerą naujos statybos butą, todėl yra perkama ir senesnės statybos butai. Tačiau jų išplanavimas paprastai netinka ir gyventojai, jaunos šeimos, nori perplanavimo. Koks jis gali būti ir kaip turėtų būti atliekamas?

Standartinis seno sovietinio buto išplanavimas

Šiuolaikinis interjero dizaino specialistas nenorės niekada kurti tokių projektų, kokie buvo kuriami seniau. Senoviškas buto interjeras visada atrodydavo taip pat kiekvienuose namuose. Ten būdavo atskira maža virtuvėlė su minkštu kampu, kokie 10 – 15 kvadratinių metrų, panaudotų tiesiog koridoriams. Taip pat bus visada atskirtas tualetas ir vonia. Ir keletas kitų panašių sprendimų. Tačiau šiais laikais nusipirkus tokį butą, žmonės yra linkę jį pakeisti visai kitokiu. Viską tiesiog daryti visai kitaip. Kas yra keičiama, kada ir kodėl? Štai keletas pagrindinių pokyčių interjere, kurių yra siekiama, remontuojant, perprojektuojant ir kuriant naujus butus iš senų.

Perplanuojame: daugiau kambarių

Jeigu standartinis 50 kvadratinių metrų butas būdavo traktuojamas kaip 2 kambarių su virtuvėle, tai dabar toks butas jau bus kuriamas kaip 3 kambarių butas. Erdvės bus gaunama kitų erdvių sąskaita: koridoriaus, kuris bus naikinamas, virtuvės ir pan. Jeigu tai būtų butas, kuris būtų nuomojamas tarpusavy nesusijusiems asmenims, tuomet labiau tiktų pirmasis variantas. Tačiau šeimos poreikiai bus kitokie ir jiems reikės daugiau erdvės bendravimui (svetainė), ir nedidelių privačių kambarėlių.

Perplanuojame: sujungta vonia ir tualetas

Vienas iš sprendimų surandant bute daugiau vietos bus vonios ir tualeto sujungimas. Sujungus šias dalis, turėsite labai gerą pasirinkimą, kadangi atsiras daugiau vietos. Tai bus viena erdvi vonia, arba tokio pat dydžio, kaip anksčiau, tačiau praplėsta erdvė kitų zonų sąskaita.

Perplanuojame: virtuvė ir bendra didelė poilsio zona

Esminis perplanavimas iš sovietinio buto darant šiuolaikinį tai bus virtuvės sujungimas su svetaine. Tokia atsiradusi bendra erdvė leis gyventi kokybiškiau ir tiesiog džiaugtis geresniu išplanavimu. Nebebus slankiojimo tamsiais koridoriais, nes turėsite tiesiog patogią didesnę vieną erdvę.

Formos ir spalvos

Naujos spalvos ir daugiau šviesos – tai taps prioritetu. Todėl bus pasirinkta daugiau baltų spalvų sienoms, stiklinių, skaidrų ir kitokių struktūrų, kurios tiesiog leistų gyventi šviesesnėje aplinkoje. Tuomet tamsus ir niūrus daugiabutis pasidarys jaukiu ir gražiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *