Populiarėja paveikslų – plakatų spausdinimas

Populiarėja paveikslų – plakatų spausdinimas

Norite papuošti savo namus garsiausių menininkų darbais? Galbūt jums visai neteks važiuoti aukcionus ir ten pirkti tuos darbus, nes viskas, ko reikės, tai spausdintuvo ir spalvotos spausdintuvo kasetes. Dabar populiarus būdas puošti interjerą – kabinti vadinamuosius „printus“, kuriuos dar būtų galima pavadinti tiesiog plakatais.

„Printas“ – originalo kopija, pardavinėjama muziejuose

PildymasTaigi, visų pirma šių plakatų kelio pradžia yra meno muziejai ir knygynai, kuriuose pardavinėjamos tokios originaliųš darbš reprodukcjos. Tačiau tai nėra pertapyti darbai ant drobės rėmuose. Tai – akivaizdžiai atspausdinti, didesnio dydžio, ant aukštos kokybės popieriaus, dažnai ofsetinė spauda. Tokie dalykai yra reikalingi tiems, kas tikrai nori savo interjerą papuošti originalių darbų kopijomis, su sąlygą, kad tam tikrą dalį užmokesčio gaus meno institucijos ir pats darbo autorius. Lietuvoje taip pat galima aptikti tokios prekybos ir tokių darbų, nors ši tendencija atėjo iš kitų didesnių miestų ir jų modernaus meno muziejų.

„Printus“ spausdina ir patys kopijavimo centre

Tačiau tie, kas nenori pirkti už, pvz., 50 eurų ar svarų didesnio plakato, tą patį gali pabandyti pasidaryti namuose. Kaip? Pavyzdys paprastas. Tereikia susirasti aukštos kokybės to darbo failą ir atsispausdinti kopijavimo centre. Tai itin aktualu, kuomet reikalinga plačiaformatė spauda ir spauda ant bent iš dalies neįprasto popieriaus – kietesnio, blizgaus ir pan. Tai reikalinga, kuomet negalite to su paprastu spausdintuvu atspausdinti namuose. Taigi, galbūt už tą darbą būtumėte muziejuje sumokėję 50 eurų, o dabar tai kainuos tik 7.

Su geru spausdintuvu spausdina namie

Galiausiai, reikia prabilti ir apie pačią pigiausią alternatyvą. Tai – namie esantis printeris ir spausdintuvu kasetes: nespalvotos arba spalvotos, priklausomai nuo to, kokia spauda jus domina. Tokie darbai gali būti atspausdinti ir gali puikiai atrodyti. Na o spausdintuvo kasetės pildymas apskritai yra labai pigi paslauga. Žinoma, ne kiekvienas namie ir turime tuos spausdintuvus, tačiau, jeigu yra tokia galimybė, spausdinkite namuose.

Kas ir kodėl kokius mėgsta „printus“

Meno dauginimo idėją išplatino prieš 100 metų Andy Warholas. Tačiau jo idėja dar niekada nebuvo tokia populiari kaip dabar. Printai – tai savotiškas manifestas prieš meno išaukštinimą, tuo pačiu leidžiant visiems mėgautis meno kokybe. Be to, tai tam tikras būdas atsikratyti senovinio dizaino, kuomet milžiniški paveikslai su rėmais kaupdavo dulkes ir užimdavo labai daug vietos. Printai labiau atitinka mūsų skaitmeninio matymo požiūrį, kuomet daiktai vis labiau mažėja, nuvertėja, o mes keliamės į virtualią realybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *