Pandemija – geras metas skolintis naujam būstui?

Pandemija – geras metas skolintis naujam būstui?

Busto paskolos skaiciuokleNors šiuo metu planuoti savo finansus gali būti sudėtinga, o bet kokios didesnės investicijos gali atrodyti kaip itin rizikingos, kadangi ir toliau visą pasaulį purto pandemija, kuri paliečia ne tik žmonių sveikatą, bet ir jų pinigines. Tiesa, toks metas gali turėti ir atvirkštinį efektą – tapti labai puikiai proga investuoti pinigus ir taip aplenkti kitus, išnaudoti savo šansą.

Kaip jau tikriausiai esate girdėję, daugelis ekspertų skėsčioja rankomis ir negali paaiškinti fenomeno, kuomet nekilnojamojo turto rinka Lietuvoje išlieka ne tik stabili, tačiau ir toliau demonstruoja augimą. Patrauklesni objektai yra tiesiog nušluojami investuoti norinčių pirkėjų, o ir iš pirmo žvilgsnio ne tokiems patraukliems būstams naujųjų šeimininkų ilgai laukti nereikia. Jei ir jūs turite idėjų investuoti pinigus arba įsigyti pirmąjį nuosavą būstą, pirmiausiai rekomenduojame įsivertinti savo finansines galimybes ir pasinaudoti busto paskolos skaiciuokle kredito unija. Ten suvedę savo gaunamas mėnesines pajamas, šeimos sudėtį, mėnesinius įsipareigojimus, galėsite sužinoti kokia yra maksimali jums teiktinos nekilnojamo turto paskolos suma ir kokiomis sąlygomis jums reikėtų ją grąžinti. Verta paminėti, jog paskolos vis dar išduodamos itin palankiomis sąlygomis, todėl tokia proga susigundyti nėra taip jau sunku.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis pirmąjį būstą?

Visų pirma nepamirškite, jog ekonominė situacija mūsų šalyje gali pasikeisti. Ir tai įvykti gali pakankamai greitai. Tai reiškia, jog mokama palūkanų kaina išaugs, o būsto kainos kris, jūsų nekilnojamasis turtas taps nerentabilus, o įsipareigojimai bankui ar kredito unijai niekur nedings. Tokiu atveju patektumėte į itin nepalankią situaciją, kurioje atsidūrė nemažai žmonių per 2008-ųjų metų ekonominę krizę – didžioji dalis jų buvo priversti palikti savo namus ir emigruoti į užsienį. Žinoma, toks scenarijus yra tik vienas iš galimų. Lygiai taip pat gali klostytis situacija, jog ekonominė situacija išliks stabili ir toliau gerės, nekilnojamojo turto kainos augs, todėl jokios iš anksčiau minėtų problemų jums tikrai neapsunkins galvos.

Kad ir kaip bebūtų gaila, nei vienas iš mūsų negalime numatyti ateities ir tiksliai pasakyti kas bus. Dėl šios priežasties geriausias patarimas kuriuo galima vadovautis renkantis naują būstą – nebandyti šokti aukščiau bambos ir nesiskolinkite maksimalios sumos, kurią jums suteikia bankas. Bandykite išlaikyti aukso viduriuką, su savo investicijomis elkitės apdairiai. Bent šioks toks rezervas visuomet yra gera idėja. Nors tokiu būdu galimai sumažinsite maksimalią potencialią grąžą, tačiau tuo pačiu ir apsisaugosite nuo dar didesnių problemų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *