Palaikų pervežimas pandemijos metu

Palaikų pervežimas pandemijos metu

PalaikaiŠiandien palaiku parvezimas is uzsienio kaina yra vienas konkurencingiausių verslų. Pandemijos įtakotas keliavimas, sumažintas skrydžių kiekis bei uždarytos sienos tarp valstybių apsunkino lengvai ir efektyviai teikti paslaugas, todėl kainos taip pat stipriai šoktelėjo į viršų. Kainą šiai dienai įtakoja keletas aplinkybių.

Visų pirmiausia, palaikų pervežimo kainą įtakoja iš kokios šalies ir kokiu būdu yra gabenami palaikai. Elementaru, kad palaikai – tai ne siuntinys, kuris gali keliauti be palydovo, todėl keliaujant lėktuvu tenka mokėti ir už palydovo bilietą ir teikiamą paslaugą. Tai dažnu atveju yra didesnė kaina, nei keliauti automobiliu, jei šalis nėra labai nutolusi nuo gimtosios.

Taip pat, palaikų pervežimas privalo būti dokumentuotas. Nemažai įmonių, kurios teikia palaikų pervežimo paslaugas, tvarko dokumentus pačios ar bent jau maksimaliai padeda juos susitvarkyti nuotoliniu būdu. Norint sutaupyti, galima viską daryti patiems, tačiau tai užtruks daugiau laiko, tad jei palaikai nėra kremuoti, jo ne visuomet gali užtekti. Dažniausiai rekomenduojama paslaugas užsakinėti iš vienos įmonės – nors tai ir kainuos daugiau pinigų, tačiau gedint prarasto artimojo nereikės rūpintis papildomais teisiniais niuansais.

Šiandien palaikų pervežimo įmonės siūlo platų spektrą paslaugų – visų reikalingų leidimų ir dokumentų paruošimas (jų kiekis priklauso nuo šalies), valstybės suteikiamos paramos palaikų pervežimui gavimas, palaikų paruošimas atsisveikinimui (kūno nuprausimas, paruošimas, aprengimas) bei, žinoma, saugus pervežimas specialioje šaldymo kameroje.

Kaip ir minėta anksčiau, Lietuvos valstybė suteikia 2052 Eur pašalpą Lietuvos piliečių pargabenimui į gimtinę, todėl būtina tai žinoti, susidūrus su skaudžia netektimi. Profesionalios palaikų pergabenimo įmonės su šia informacija turėtų supažindinti kiekvieną klientą. Tai suma, kuri padengia nemažą dalį išlaidų, ypatingai, jeigu kūnas yra kremuojamas ir tereikia pargabenti tik urną.

Gan svarbus faktorius, įtakojantis kainų skirtumus ne pandeminiu laikotarpiu, tai kokioje formoje yra pargabenamas kūnas. Natūralu, kad kremuotus palaikus pargabenti kainuos pigiau, kadangi nereikės specialios įrangos tam, kad palaikai išlaikytų tinkamą stovį paskutiniam atsisveikinimui. Tai ypatingai aktualu dabar, kai asmenų, mirusių nuo koronaviruso, kūnai gali būti pargabenami tik urnose. Tačiau neapsigaukite, mažiau vietos užimanti urna nereiškia, kad reikalaujama mažiau dokumentų.

Situaciją vertinant iš verslo pusės, 2020-ųjų pandemija palaikų pervežimo įmonėms buvo pelninga, tačiau dėl pelno reikėjo padirbėti kur kas sunkiau nei įprastai. Nors užsakovų kiekis ir išaugo, tačiau apribojimai tarp šalių vertė sugaišti daugiau laiko ir išleisti daugiau pinigų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *