Padangos: ką reikia žinoti?

Padangos: ką reikia žinoti?

Automobilių savininkai žino, kad reikia rinktis tinkamas padangas savo transporto priemonei. Tai reikia daryti atidžiai, nes netinkamai pasirinkus galima sulaukti skaudžių pasekmių. Pardavimo vietose randamos žieminės ir vasarinės padangos. Ką reikia žinoti apie tinkamą jų pasirinkimą?

PadangosŽieminės padangos skirstomos į dygliuotas, kieto ir minkšto mišinio. Pavyzdžiui, dygliuotos padangos skirtos važiuoti apledėjusiems keliams ir daugelyje Europos šalių jos draudžiamos, todėl būkite atidūs rinkdamiesi jas. Jos tinkamos nevalomuose ir sunkiai pravažiuojamuose keliuose, pavyzdžiui, kaimo vietovėse. Tuo tarpu ne dygliuotos žieminės padangos skirtos keliams, kurie nėra labai slidūs ir valomi ar barstomi druskos mišiniu. Nors pastaruosius kelerius metus Lietuvoje žiemos būna ne tokios, kokios būdavo anksčiau ir keliai nėra tokie slidūs ar sunkiai pravažiuojami, tačiau rytais keliuose tikrai pasitaiko slidžių kelio atkarpų, todėl reikia rinktis tinkamas jūsų gyvenamajai vietai tinkamas padangas skirtas žiemai.

Atskiro dėmesio sulaukia universalios padangos, kurios specialistų teigimu nėra geras pasirinkimas, jei daug važinėjate automobiliu. Jos tinkamos tais atvejais, kai automobiliu važiuojama mažai, o ir nereikia važinėti slidžiais keliais. Beje, universalių padangų nereikia keisti ir su jomis galima važiuoti tiek vasarą, tiek ir žiemą, dėl to jos ir vadinamos universaliomis, nors daugelis vairuotojų to nežino. Taigi, jei daug važinėjate, tai verčiau rinktis atskirai žiemines ir vasarines padangas, kurios užtikrins jūsų saugumą kelyje.

Tuo tarpu šiltuoju metų laiku reikalingos vasarinės padangos. Jos tinkamos važiuoti tik vasaros laikotarpiu ir žiemos metu su jomis draudžiama važiuoti. Tiesa, daugelis vairuotojų neteikia didelės svarbos tam, kad vasarines padangas pasirinkti tinkamai. Netgi dauguma renkasi pigiausias arba naudotas, nes mano, kad geros padangos reikalingos tik žiemą, kuomet slidu. Iš tikrųjų tai yra klaidinga nuomonė. Vasarą automobilis važiuoja tiek vėsia, tiek ir labai karšta kelio danga. Taip pat dažnai būna stiprūs gausūs lietūs. Dėl tokių oro sąlygų reikalingos ir tinkamos padangos. Priešingu atveju gali pailgėti stabdymo laikas arba automobilis tapti nevaldomas kelyje dėl netinkamų padangų. Norintys to išvengti turi pirkti tik tinkamas padangas skirtas vasarai.

Nors kai kurie vairuotojai pamiršta apie tinkamų padangų pasirinkimą, tačiau reikia priminti, kad tai yra labai svarbu. Rinkitės padangas pagal metų laiką ir tai, kiek ir kur važiuojate dažniausiai. Taip pat reikia nepamiršti kokybės, juk nuo padangų kokybės priklauso jūsų ir kitų eismo dalyvių saugumas kelyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *