Kaip tinkamai rūpintis augintinio sveikata?

Kaip tinkamai rūpintis augintinio sveikata?

Tik įsigijus augintinį tenka ne tik malonūs rūpesčiai, bet ir atsakomybė rūpintis sveikata. Turi būti pasirenkama veterinarijos klinika, kurioje lankysitės, laikomasi vakcinacijos kalendorius rekomendacijų, perkamas kokybiškas maistas, tinkamai prižiūrimas kailis, dantys, ausys ir nagai. Taip pat būtina užtikrinti ir tinkamas gyvenimo sąlygas. Tiek daug visko reikia žinoti, kad kartais nežinoma nuo ko pradėti.

Labai svarbu atsakingai įvertinti savo finansines galimybes bei, kiek laiko galėsite skirti augintiniui. Tuomet reikės pagalvoti iš, kur įsigysite savo svajonių šunį, katę ar kitą naminį gyvūną. Labai svarbu pirkti tik iš oficialiai veiklą vykdančių veisėjų, gyvūnų parduotuvių arba imti iš gyvūnų prieglaudų. Nepirkite gyvūnų ir nelegaliai gyvūnus dauginančių asmenų, nes dažnai tokie augintiniai turi labai daug sveikatos problemų, o ir jūs mokėdami pinigus palaikote nelegalius daugintojus. Gyvūnams nėra užtikrinamos tinkamos gyvenimo sąlygos ir neprižiūrima sveikata taip, kaip turėtų būti.

ŠuniukasĮsigijus iš legaliai veiklą vykdančių pardavėjų ar veisėjų, ar pasiėmus naminį gyvūną iš prieglaudos turite pasirūpinti skiepais, jei to nebuvo padaryta prieš tai. Nepamirškite duoti vaistų nuo kirminų. Apie vaistų dozavimą reikėtų teirautis veterinarijos klinikoje, kurioje apsilankysite, kai reikės augintinį skiepyti. Skiepijama pagal kalendorių, priklausomai nuo amžiaus ir gyvūno rūšies. Skiepai tikrai būtini, norint, kad augintinis nesirgtų pačiomis pavojingiausiomis ligomis.

Ne mažiau svarbus ir tinkamas maistas. Geriausia maistą pirkti specializuotose gyvūnų prekių parduotuvėse, veterinarijos klinikose arba veterinarijos vaistinėse. Prekybos centrų parduodamas gyvūnų maistas nėra pats geriausias. Atminkite, kad tik kokybiškas maitinimas gali užtikrinti gerą savijautą ir sveikatą jūsų augintiniui. Norėdami sužinoti, kuris maistas geriausiai tinka, turėtumėte kreiptis patarimų pas specialistus. Tam geriausiai tinka veterinarijos klinika, kurioje dirbantys veterinarai patars jums atsižvelgdami į gyvūno amžių, lytį, rūšį, veislę ar individualius poreikius.

Taip pat būtina pasirūpinti ir tinkama gyvūno priežiūra. Daug dėmesio reikia skirti tiems augintiniams, kurie turi ilgą plauką. Trumpaplaukiams priežiūra paprastesnė, tačiau vis tiek reikia reguliariai šukuoti ir maudyti specialiais šampūnais. Taip pat maudynėms tinkamas priemones turi pasirinkti ir beplaukių augintinių savininkai. Tiesa, priežiūra individuali ir priklauso nuo gyvūno rūšies, bet dažniausiai auginami yra šunys ir katės, tai patarimai skirti jų savininkams. Be to, nepamirškite, reguliariai kirpti nagus, valyti ausis ir dantis. Tai esminiai priežiūros patarimai. Be viso to, reikia užtikrinti pakankamą fizinį aktyvumą ir nepamiršti su jais pažaisti bei paglostyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *