Ką reikia žinoti apie trinkelių klojimą?

Ką reikia žinoti apie trinkelių klojimą?

Trinkelės – viena iš populiariausių dangų, kuri puikiai tinka tiek aikštelėms, tiek automobilių stovėjimo aikštelėms, tiek ir takams. Tiesa tam, kad ji būtų ilgaamžė, reikalingas tinkamas trinkeliu klojimas. Neužtikrinus tinkamo klojimo, greitai pamatysite neigiamus padarinius.

Pirmiausia reikia pasirinkti tinkamas trinkeles. Viena iš populiariausių rūšių – betoninės trinkelės. Tai tvirtos trinkelės, kurios tinka gatvėms ar aikštelėms, kuriose galima statyti automobilius. Taip pat jos tinka ir pėsčiųjų takams. Jų yra didelis pasirinkimas, o pigiausios kainos yra pilkos spalvos trinkelių, Dėl to jos pačios perkamiausios.

TrinkelėsKitas pasirinkimas brangesnis. Tai – klinkerio trinkelės. Jos atrodo solidžiai ir labai tinka prabangių namų kiemams įrengti. Jos vertinamos dėl natūralumo, nes gaminamos iš degto molio su priemaišomis. Jos, kaip ir betoninės, yra ilgaamžės. Galima rasti įvairių spalvų, todėl bus paprasta pritaikyti.

Jeigu norite kažko išskirtinio, tai galima rinktis natūralaus akmens trinkeles. Tiesa, tokios trinkelės pasirenkamos retai. Jos taip pat atrodo solidžiai. Tai tinkamas pasirinkimas prabangiai aplinkai kurti. Jų kaina didelė. Ilgaamžės ir patvarios – taip jas galima apibūdinti.

Ne tik trinkelių rūšis svarbi renkantis. Svarbu pasirinkti ir tinkamo storio trinkeles. Storis parenkamas pagal tai, kokia yra apkrova numatoma. Pirmiausia reikia pagalvoti ar tai bus trinkelės skirtos automobilių važiavimui, ar automobilių stovėjimui, o gal pėstiesiems? Nuo to priklausys ir trinkelių storio pasirinkimas. Jei tai paprastos apkrovos takelis, tai tiks 5 cm storio trinkelės. Visai kitokio storio reikės, kai apkrova numatoma didelė. Pavyzdžiui, jeigu bus važiuojama sunkvežimiais arba numatomas intensyvus eismas, tai reikia rinktis nuo 8 cm storio.

Įvairių trinkeliu klojimas yra atsakingas darbas, kurį geriausia patikėti trinkelių klojėjams. Be to, reikia, kad jie turėtų patirties. Norint turėti tinkamai išklotą trinkelių dangą nepakanka nusipirkti tinkamos rūšies ir storio trinkeles. Didžiąją dalį sėkmės lemia tai, kaip tinkamai bus paruošta viskas dangos dengimui. Tik tuomet, kai bus viskas gerai paruošta ir tinkamai išklotos trinkelės, tai bus galima džiaugtis ilgaamže ir patvaria danga. Tikriausiai girdėjote pasakojimų, kaip trinkelės išsikraipo ar skyla. Taip nutinka ne dėl to, kad trinkelės nekokybiškos. Taip nutinka dėl to, kad nebuvo tinkamai padaryti darbai prieš trinkelių klojimą. Dėl to labai svarbu samdyti tik profesionalius trinkelių klojėjus, kurie tinkamai sudės trinkeles ir užtikrins, kad jos ilgai tarnaus be priekaištų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *