Kaip gera technika nulems gyvulių auginimo sąlygas

Kaip gera technika nulems gyvulių auginimo sąlygas

Visa žemės ūkio technika, taip pat ir viskas, kas reikalinga gyvulininkystei, gali nulemti geras sąlygas gyvulių auginimui, gamtos puoselėjimą, gerą užaugintų kultūrų derlių ir aukštą kokybę, taip pat darbo našumą, žemės panaudojimo efektyvumą. Tačiau viskas visada turi būti parinkta protingai ir galvojant ir apie humaniškus faktorius. Kas yra humaniškas ir nehumaniškas elgesys žemės ūkyje ir gyvulininkystėje, kada tai susiję su žemės ūkio technikos panaudojimu?

Karvių auginimo sąlygos

ŽŪTBūtent speciali gyvulininkystei skirta žemės ūkio technika nulemia, kaip auga naminiai gyvuliai.ES reglamentuoja, kad tam tikros sąlygos būtų užtikrinamos ir gyvuliai galėtų augti saugiau, sveikiau, būtų laimingesni. Tačiau visgi tai dažniausiai yra pačių ūkininkų pasirinkimas, kaip jie padarys, kad tikrai visa tai būtų atliekama tinkamai. Vieni ūkininkai savo karvutę kur nors laukuose ganys, kiti dirbs iš tikrųjų su dideliais gyvulių kiekiais ir spręs, ką galima su jais daryti, o ko ne. Tokiais atvejais, kada bus sprendžiamas gyvulių likimas, bus numatoma, kokias turės vietas gyvuliai, kokiomis sąlygomis jie bus auginami, kaip atrodys jų fermos, kaip atrodys jų paskutinioji kelionė, kaip karvės bus melžiamos, kuo šeriamos ir pan.

Vištų auginimo sąlygos

Daug diskusijų jau spėjusios sukelti vištų auginimo sąlygos vis labiau keičia vištų auginimo politiką. Jeigu dar prieš 10 metų buvo visiškai normalu auginti vištas narvuose, suspaustas vieną prie kitos, dabar labai dažnai vištos yra auginamos humaniškiau – bent jau ant kraigo. O kiti žmonės augina jas ir tiesiog laisvėje. Žmonės teigia, kad kiaušiniai ir mėsa, kurią jie išgauna iš vištų auginimo, irgi gali turėti energiją – gerą, laimingo gyvulio, arba blogą – nelaimingo, nukankinto.

Sąžiningas augalų tręšimas

Svarbu, kad žemės ūkio technika atliktų sąžiningai savo darbą ir visus pasėlius, viską, kas yra auginama žemėje, tręštų tik tam skirtomis saugiomis priemonėmis. Kai kurie ūkininkai renkasi visiškai ekologišką apsaugą nuo kenkėjų – užleidžia tam tikrus vabzdžių spiečius, tam tikras vabzdžių populiacijas, kurios natūraliai sunaikina kitus smulkius parazitus, kurie ėda derlių. Tačiau tai brangu ir ne visada pavyksta. Dauguma ūkininkų naudoja pesticidus. Tai efektyvi, veiksminga priemonė, tačiau ją naudoti reikia sąžiningai ir tręšti bei purkšti pasėlius tik tiek, kiek iš tikrųjų reikia, o ne daugiau, sukčiaujant ir norint pasiekti geresnių rezultatų. Tad augalų ekologiškumo, švarumo, sveikumo išsaugojimas – tai humaniškesnis dalykas negu galite pagalvoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *