Baidarių nuoma – verslas, reikalaujantis pasišventimo

Baidarių nuoma – verslas, reikalaujantis pasišventimo

Vasarą baidarių nuoma tampa itin populiaria pramoga tautiečiams, norintiems atsikvėpti po darbų gamtoje. Yra paklausa, yra ir pasiūla, o taip pat ir atvirkščiai. Esame įpratę daug girdėti iš klientų, kurie rašo atsiliepimus apie baidarių nuomą, pateikia savo rekomendacijas ir pan. Tačiau ką girdime iš tų, kurie nuomoja baidares? Verslininkai sako, kad šiam darbui reikia turėti pasišventimo.

Turi mylėti gamtą ir visada joje būti

Tam, kad toks verslas neštų naudą, pirmiausia turi patikti baidarės, gamta, vanduo. Reikia ir gyventi ten, kur galima tokią paslaugą teikti. Vienas verslininkas pasakoja: „Nėra taip, kad gali pasamdyti kažkokius žmones, o pats visai nedalyvauti tame reikale, tik skaičiukus sužiūrėti finansinius. Čia toks dalykas, kuriam vis tiek turi prijausti. Miesto žmogus nenusipirks sodybos prie upės ir nenuomos baidarių, nes jo širdis bus kitur. Reikia jausti tą gamtos ritmą ir būti joje, tik tada galėsi suprasti, ko žmonėms reikia, galėsi teikti geras paslaugas. Pagaliau, patys turistai, poilsiautojai, jie juk jaučia, ar bendrauja tik su kažkokiais samdiniais, kurie nieko apie baidares nesupranta, ir kuriems tik rūpi pinigai, ar su tais, kurie į šią veiklą įdeda širdį“, – sako verslininkas.

Sunku planuoti sezoninį pelną

Vienas iš rizikingiausių baidarių nuomos aspektų – tai sezoniškumas, kurį dar labiau susiaurina priklausomumas nuo oro sąlygų. Negali iš žmonių imti pinigų iš anksto už paslaugą, kurios jiems nesuteiks. Tai yra, jeigu vasarą kažkas savaitgaliui rezervuoja 10 baidarių, jie sumoka rezervacijos mokestį, o ne pilną. Jeigu tą savaitgalį liūtis – tai tik tas avansas ir lieka, nes niekas neatvažiuoja ir neplaukia. Taigi, orai labai svarbu. Žmonės plaukia savaitgaliais, tad kuo daugiau gerų savaitgalių, tuo daugiau pelno. Bet kiaulės dėsniai lemia, kad dažniausiai savaitgaliais lyja, o darbo dienomis oras būna nuostabus. Be to, sezoną sunkoka planuoti ir dėl to, kad neaišku, kada ateis ta vasara. Ji ateina ne tada, kai skelbia kalendorius, o tada, kai praneša sinoptikai.

Baidarės lūžta, tenka atnaujinti

Žinoma, tam, kad verslas eitųsi, reikia atnaujinti inventorių. Būna, kad žmonės neatsargiai plaukia, pirmiausia sulaužo irklus, vėliau baidarės atlošus. Tuomet turi atsakyti už žalą, deja, ne visada pavyksta susitarti. Kitais atvejais, baidarės tiesiog nusidėvi ir jas tenka atnaujinti. Geriausia reklama – geri žmonių įspūdžiai, kuriais jie dalijasi su kitais ir tuomet verslas einasi puikiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *