SEO optimizacijos privalumai ir trūkumai

SEO optimizacijos privalumai ir trūkumai

SEO – tai interneto svetainių iškėlimas paieškos sistemose, natūralios paieškos rezultatuose pagal tikslines raktines frazes. SEO paslaugos – tai veiksmų visuma, kuomet įvairiapusiškai stengiamasi tas pozicijas iškelti. Kaip ir visi dalykai, SEO paslaugos turi savų pliusų bei minusų. Šiame straipsnyje visa tai ir aptarsime.

Privalumai

Aukštai organinės paieškos rezultatuose esančiomis svetainėmis paprastai labiau pasitiki potencialūs lankytojai. Jeigu svetainė yra pirmame Google paieškos puslapyje, ji atrodo patikima. Jeigu svetainė įvedus raktinius žodžius rodoma tolimame puslapyje, ji atrodo įtartinai.

SEO optimizacijos privalumai ir trūkumaiApie 80% lankytojų spaudžia ant pirmame rezultatų puslapyje esančių svetainių ir tik maža dalis eina į antrą ar dar tolimesnį puslapį. Tad sustvarkius SEO ir atsidūrus pirmame puslapyje, padidėja šansai gauti naudingą srautą į savo svetainę.

Pastebime, kad iš natūralios paieškos atėję lankytojai atlieka kone daugiausiai konversijų – perka eshopuose, skambina, siunčia užklausas ar atlieka kitus pozityvius veiksmus. Tokiu būdu SEO yra vienas produktyviausių skaitmeninės rinkodaros kanalų iš grįžtamojo ryšio pusės.

Keliantis pozicijas organinėje paieškoje, nereikia mokėti už paspaudimus. Taip pat nustojus daryti SEO optimizavimą, pozicijos nedingsta akimirksniu. Ypač jei jos buvo atliekamos kokybiškai.

Net ir maža ar vidutinio dydžio svetainė internete gali konkuruoti su didesniais verslais ir kartais net juos aplenkti.

Trūkumai

SEO optimizacijos paslaugas gali būti brangios, ypač jeigu yra optimizuojama konkurencingoje verslo nišoje. Daug kas taip pat priklauso nuo konkuruojančių svetainių veiksmų.

Kokybiškai atliekant optimizaciją, kartais reikia perdaryti seną svetainę ar sukurti naują. O tai reikalauja papildomų išlaidų.

Sunku išsirinkti gerą SEO agentūrą ar kitą patikimą specialistą. Rinkoje yra daug diletantų, kurie neturi sukaupę reikiamos patirties ir jūsų svetainė gali tapti jų eksperimentiniu triušiu.

Neretai rezultatū reikia palaukti. SEO paslaugos vyksta lėtai, negalima forsuoti tam tikrų veiksmų, nes tai gali sukelti įtarimų Google algoritmui. Tad darbai turi būti atliekami delikačiai ir neskubant.

Išsikėlus pozicijas Google ateina papildomas lankytojų srautas. Tarp naudingų lankytojų ir potencialių klientų visuomet atsiranda dalis užklausų, kurios yra nevertingos, ieško pigiausios kainos, ar net nesiruošia pirkti, o tik nori gauti papildomos informacijos.

Taip pat skaitykite straipsnį apie SEO optimizavimą skaitykite Digital star.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *