Plaukimas baidarėmis pirmą kartą: ką reikia žinoti?

Plaukimas baidarėmis pirmą kartą: ką reikia žinoti?

Vandens pramogos dažnam asocijuojasi su plaukimu baidarėmis upėmis ir ežerais. Renkantis, kur ir kaip pramogauti tampa aktualios baidarės nuomai paslaugos. Jei plaukiama pirmą kartą, tai dažnai iškyla labai daug klausimų, nes nežinoma, kaip suplanuoti plaukimo kelionę, kokius daiktus pasiimti ir kt.

BaidarėsLietuvoje yra labai daug gražių vietų, kurios puikiai tinka plaukimui. Plaukiantiems pirmą kartą rekomenduojama pasirinkti vieną iš gražiausių vietų – Aukštaitiją. Čia rasite nuostabius plaukimo maršrutus tiek upėmis, tiek ir ežerais. Pagalvokite, kuriomis vietomis norėtumėte plaukti? Peržiūrėkite baidarių nuomotojų siūlomus maršrutus ir nuotraukas. Jei dvejojate ką rinktis – drąsiai kreipkitės. Jums bus atsakyta į visus klausimus ir patarta dėl maršruto. Atkreipkite dėmesį į tai, kad plaukiant baidarėmis yra siūlomas skirtingas maršrutas t.y. skirtingas kilometrų skaičius, kiek jūs plauksite. Plaukiant pirmą kartą rekomenduojama rinktis vienos ar dviejų dienų neilgus maršrutus su ilgesniais sustojimais poilsiui. Patyrusieji gali rinktis net keturių dienų plaukimą. Žinoma, net jei plauksite pirmą kartą, galite pasirinkti ir ilgiausią maršrutą ir trukmę, tačiau tuomet reikėtų planuoti ilgesnius sustojimus poilsiui. Plaukiant ilgiau, nei vieną dieną, reikės išsirinkti vietą nakvynei. Priklausomai nuo plaukimo vietos ir nuomotojų, galima rasti skirtingus pasirinkimus, kur apsistoti nakčiai. Pavyzdžiui, galite rinktis paprastas stovyklavietes, kuriose miegosite palapinėse arba galite išsinuomoti kaimo turizmo sodybą. Viskas priklauso nuo pasirinkto maršruto, biudžeto šiai pramogai ir jūsų norų. Be to, pasidomėkite, kas įeina į kainą. Tai svarbu tam, kad žinotumėte, kiek ir kokius daiktus pasiimti su savimi, nes prireikus pasigaminti maistą, reikės malkų. Kai kurie teikia tokias paslaugas, kai į stovyklavietę ar kaimo turizmo sodybą pristato ar jau būna paruoštos malkos, puodai, indai ir kiti daiktai, kurie reikalingi maisto gamybai. Tačiau būna ir taip, kad viską turėsite pasiimti su savimi, o plaukiant baidare daug daiktų negalėsite imti.

Ne mažiau svarbu išsiaiškinti, kokios siūlomos baidarės nuomai. Galite rasti platų pasirinkimą, tačiau rekomenduojama rinktis patikimas ir šiuolaikiškas, kuriomis plaukti bus ne tik saugu, bet ir labai komfortiška. Žinoma, plaukiant pirmą kartą baidarėmis, tikrai nežinote, koks skirtumas tarp šiuolaikiškų gerų baidarių ir tokių, kuriomis plaukiama ne vieną dešimtmetį, tačiau pasikliaukite kitų žmonių atsiliepimais ir patarimais, todėl tikrai verta rinktis geresnes, nes plaukimas turi būti ne tik saugi, bet ir maloni vandens pramoga visiems, kurie ryžtasi aktyviam laisvalaikiui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *