Parama šilumos siurbliams, keičiant senus šildymo katilus

Parama šilumos siurbliams, keičiant senus šildymo katilus

Parama šilumos siurbliams teikiama keičiant senus, kietąjį kurą naudojančius katilus į naujas, ekologiškas šildymo sistemas. 2022 metais vasario 11 dieną pasibaigė pirmasis kvietimas paraiškoms dėl paramos teikti. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skelbia, kad buvo pateikta 2685 prašymai šilumos siurbliams ir biokuro katilams įsidiegti. Iš viso šiam projektui skirta 7 mln. eurų.

Kompensacijomis praeitais metais pasinaudojo apie 2700 gyventojų

Praeitais metais taip pat buvo teikiama parama šilumos siurbliams, iš viso buvo išmokėta daugiau nei 7,5 mln. eurų, kuriuos pasidalino 2,7 tūkstančiai namų ūkių. Iš jų 1911 namų ūkių įsidiegė šilumos siurblius vietoje neefektyvių šildymo sistemų. Parama tiek šiais, tiek praėjusiais metais teikiama kokybiškiems šilumos siurbliams oras oras, oras vanduo, žemė oras, vanduo vanduo. Tiesa, įranga turi atitikti visus ES keliamus reikalavimus.

791 gyventojas neefektyvius šilumos gamybos įrenginius pakeitė į biokuro katilus, kurie atitinka 5 energinio efektyvumo klasę.

Stanislovas gavo paramą šilumos siurbliui oras oras

Stanislovas Kairaitis gavo paramą šilumos siurbliams 2021 metais. Jis pasirinko oras oras įrangą, šį sprendimą lėmė tai, kad 8 metų senumo namas neturėjo grindinio šildymo, todėl oras vanduo sistemos nebuvo galima pritaikyti.

Stanislovas gavo paramą, nes jo namas buvo senesnės statybos nei 5 metai. Būstas buvo šildomas krosnimi, kūrenama durpių briketais. Taigi gyventojas pradžioje kreipėsi į įmonę, montuojančią šilumos siurblius, kurios atstovai nustatė, kokios galios ir kokie šilumos siurbliai yra optimaliausias sprendimas. Buvo nuspręsta naudoti „Samsung Multi Split“ įrangą, nes ji puikiai tinka apšildyti kelis kambarius su vienu išoriniu bloku. Vidiniai blokai buvo sumontuoti visuose 3 kambariuose bei virtuvėje, sujungtoje su svetaine. Visa įranga kainavo apie 2,5 tūkstančio eurų, tačiau parama šilumos siurbliams siekė apie pusę šios sumos.

Dabar Stanislovas patenkintas nauja šildymo sistema, kuri nebrangiai kainavo, veikia efektyviai ir ekonomiškai. Kiekvieną dieną galima reguliuoti įrenginius, nustatant juos optimaliausiu režimu. Tai padeda sutaupyti ir palaikyti malonią temperatūrą namuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *