Kam reikalingi medienos dažai?

Kam reikalingi medienos dažai?

Mediena yra dažnai pasirenkama statybinė medžiaga, kurios panaudojimo galimybės labai didelės. Tiesa tam, kad ši medžiaga ilgai tarnautų, reikia ja tinkamai pasirūpinti, o tam puikiai tinka dažai medienai. Jų pasirinkimas yra pakankamai platus, todėl kartais pirkėjai nežino ką rinktis, o ko verčiau vengti.

Medienos prieziuraYra tam tikri veiksniai, kurie įtakoja medienos pakitimus, kurių niekas nenori matyti. Daugiausia žalos padaro drėgmė, kurios mūsų šalyje tikrai yra daug ir pelėsis. Taip pat daug žalos gali padaryti saulė. Tai yra patys pagrindiniai neigiami veiksniai, kurie įtakoja medienos pakitimus ne į gerąją pusę. Tam, kad apsaugoti medieną, reikia imtis tam tikrų veiksmų. Reikia nuolat rūpintis mediena ir ją apsaugoti nuo išorinio poveikio. Pats paprasčiausias būdas – dažyti. Tam reikia įsigyti tinkamus dažus. Svarbu paminėti, kad dažai turi būti tokie, kurie skirti medienai dažyti, o ne bet kokie kiti. Tai svarbu dėl paprastos priežasties, kuri yra susijusi su medienos ypatumais. Gamintojai gamina specialiai pritaikytus dažus, kuriais padengtas medienos paviršius bus apsaugotas nuo drėgmės, pelėsių, saulės spindulių ir kitų pavojų. Tokių dažų sudėtyje yra tinkamos medžiagos, kurios neleidžia formuotis drėgmei ar daugintis įvairiems mikroorganizmams. Todėl perkant dažus reikia rinktis tik tuos, kurie yra skirti būtent medienai dažyti.

Šiuo metu įsigyti medienos dažus galima daugelyje specializuotų parduotuvių, kurios prekiauja tokiomis prekėmis. Tiesa, reikia žinoti, kad nepakanka surasti dažus ant kurių užrašyta, kad jie skirti medienai. Reikia rasti dažus to gamintojo, kuris gamina aukštos kokybės medienos dažus. Nors tokie dažai medienai kainuoja brangiau, tačiau jie geriau apsaugos medieną ir ilgiau nereiks medienos vėl dengti dažais. Beje, reikia žinoti ir tai, kad galima rasti nebūtinai labai brangius dažus, kurie yra geros sudėties. Tereikia paieškoti ir tikrai rasite gerą kainos ir kokybės santykį. Galima paieškoti, kas iš pardavėjų parduoda gerus dažus su nuolaida ar palaukti, kol bus akcijos. Tokiu būdu galima bus už mažesnę kainą įsigyti dažus, kurie bus veiksminga apsauga medienos paviršiams.

Nors vis dar vyrauja nuomonė, kad mediena dažoma tik tuomet, kai norima, kad ji atrodytų gražiai, tačiau iš tikrųjų dažai skirti ne tik dėl grožio, bet ir dėl to, kad būtų gerai apsaugota nuo išorinio aplinkos poveikio. Tereikia pasirinkti labiausiai tinkamus dažus ir gerai paruošus medieną ją nudažyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *