Kaip paskatinti vaikus tinkamai prižiūrėti dantis?

Kaip paskatinti vaikus tinkamai prižiūrėti dantis?

Tinkama dantų priežiūra reikalauja laiko bei smulkmeniškumo. Taip pat ir tinkamų įpročių, kurie turėtų būti suformuojami dar vaikystėje. Blogiausia, kai tėveliai per mažai dėmesio skiria vaikų dantukams ir paprasčiausiai jie genda greičiau nei turėtų.

Žinoma, sugedus visada Jūsų lauks https://dantucentras.lt/ specialistai, tačiau reikia laukti ne to laiko, kol gedimus bus galima pradėti šalinti, tačiau išmokyti tinkamai prižiūrėti dantukus, kad problemų būtų kuo mažiau.

Dantukų valymas – žaidimas

Bene pats geriausias būdas išmokyti vaikus daryti tam tikrus darbus – žaisti su jais. Tokiu atveju ir dantukų valymas turėtų būti paverčiamas žaidimu. Kaip tai padaryti? Metodų yra labai daug, tad siūlome internete ieškoti kitų mamyčių ir svarbiausia – pačių odontologų pateikiamus patarimus.

Dantų centrasSvarbiausia, kad vaikui nei dantukų valymas, nei viso kūno higiena nebūtų kažkas labai priverstinio bei nemalonaus. Kokį požiūrį suformuosime – taip jie gebės ir jį suvokti, taip jie rūpinsis savimi ir savo kūnu.

Tinkamas pavyzdys – užkrečia

Žinoma, tėveliai taip pat turi atsakingai rūpintis ir savo dantukais, kadangi tik tokiu atveju bus rodomas geras pavyzdys, kuris, žinoma, užkrečia. Geriausia, kai tėveliai valosi dantukus kartu su savo vaikais. Tuomet jiems žingsnis po žingsnio aiškina – kaip reikia tinkamai žiūrėti dantis ir tuo pačiu kodėl turi būti valoma visa burnos ertmė. Tegul tai būna šeimos ritualas, kuris atliekamas bent jau du kartus per dieną.

Kalbėkite apie mitybą

Vaikai dažniausiai linkę valgyti labai daug saldainių ir tai yra vienas didžiausių dirgiklių, kuris gadina dantukus. Žinoma, nenorime pasakyti, kad vaikučiai visiškai nebeturėtų valgyti saldainių. Turėtų, nes jie tiekia daug laimės, tačiau žiūrėkite, kad po jų suvalgymo būtų geriamas vanduo. Dažniausiai tai padeda nuplauti minkštąsias apnašas. Tai gali tapti įpročių, kuris naudingas ne tik vaikučių dantims, tačiau ir suaugusiųjų.

Apsilankymas pas specialistą

Galiausiai, vaikai turi nebijoti lankytis pas specialistą, kadangi tokia procedūra, kuri atliekama kabinetuose – turi nekelti jokios baimės. Šiuo metu klinikos tikrai labai modernios ir dažniausiai medikai labai maloniai bendrauja. Tad jokiu būdu negąsdinkite vaiko odontologu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *