Kaip pasirinkti tinkamus langus

Kaip pasirinkti tinkamus langus

AliuminisAr aliuminio langai geriausi? O gal rinktis medinius? Langų pasirinkimas tvarkant, restauruojant ar statant statinius yra dilema visiems, nes, kaip ir visi kiti konstrukciniai elementai, reikalauja paaiškinimo, kaip visa tai reikėtų spręsti.

Kultūros paveldo teritorijoje – specialūs reikalavimai

Aišku, yra situacijų, kuomet nereikia daug galvoti. Tai situacijos, kuomet neturi pasirinkimo arba jį turi labai ribotą. Taip yra su statiniais, kurie tvarkomi kultūros paveldo teritorijoje. Galima įsivaizduoti, kas yra mūsų kultūros paveldas, ir kad tokio paveldo kaip kad aliuminio langai mes neturime. Tai jau nauji modernūs sprendimai. Taip pat ir plastikinių langų neturime paveldo sąrašuose. Paprastai tai yra mediniai langai, su specialiais skirstymais arba langinėmis, o kai kuriais atvejais tai taip pat gali būti ir specialius skirstymus ir reikalavimus atitinkantys langai, nebūtinai padaryti iš medžio, bet galimai apvadai bus ir iš plastiko ar metalo. Aišku, kiekvienas žmogus gali pasakyti, kad skirtingose vietose tie reikalavimai šiek tiek skiriasi ir taip pat paveldosaugininkai į viską žvelgia skirtingai. Aišku, jeigu norite tvarkyti pastatus paveldo teritorijoje, rekomenduojamam nuolatos ir sekti teritorijų apsaugos įstatymus bei jų pakeitimus.

Naujos kartos langai – aliuminio

Ten, kur aliuminio langai leidžiami, žmonės renkasi šį sprendimą siekdami maksimalaus A++ lygio, norėdami turėti gražų fasadą, lengvo metalo langus, ilgalaikį sprendimą. Aliuminis, kitaip nei medis ar plastikas, tarnaus labai ilgai. Tai lengvo rėmo langai, kurie suteikia pastatui išskirtinumo, leidžia kurti šiuolaikinius interjerus. Be to, rėmai ir jų perskirstymai gali būti labai ploni, todėl beveik nesimatys rėmų sistemos. Tai itin aktualu, kuomet norima įstiklinti langus, vitrinas, terasas ar kitas vietas tokiu būdu, kad beveik nesimatytų rėmų.

Klasikinis sprendimas – plastikiniai langai

Aišku, dažniausiai pasitvirtinantis sprendimas yra plastikiniai langai. Juos žmonės renkasi tuomet, kada nori gyventi paprastai ir nesukti galvos. Tačiau gražiai jie atrodo tik tam tikruose namuose. Jeigu namas turi bent kažkokių senovinių elementų, plastikiniai langai, ypač standartinių formų, nesižiūrės taip gražiai. Aišku, tai yra ekonomiškas sprendimas, ir tuo jis patrauklus daugeliui žmonių.

Siekiant senoviško grožio – mediniai langai

Nereikia net klausti, koks bus senoviškiausias pasirinkimas, atitinkantis senuosius reikalavimus. Tai, žinoma, mediniai langai. Tačiau jie nėra tokie ilgaamžiai, o jų pagaminimas tikrai nepigus. Aišku, kai kada tai yra neišvengiama. O kartais žmonės tiesiog jaučia trauką būtent tokioms natūralioms gamtinėms medžiagoms, norėdami, kad jos primintų mišką ar kitas gražias vietas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *