Kada verta parduoti mišką?

Kada verta parduoti mišką?

Kiekvienas pardavimo sandoris būna arba geras, arba ne itin, todėl svarstant apie miško pardavimą, reikia žinoti, kada toks sandoris būtų tinkamas sprendimas. Daugiau apie miško pardavimus galima sužinoti apsilankius https://vizon.lt/ interneto svetainėje. Svarbu žinoti, kad kiekvienas atvejis yra individualus ir reikia individualiai spręsti ar verta ir kada verta sudaryti pardavimo sandorį.

Paslaugos susijusios su miškaisNorint sudaryti pardavimo sandorį nepakanka surasti miško supirkimo įmonę. Žinoma, tai labai svarbu, tačiau svarbiau yra nuspręsti ar parduosite visą mišką, ar tik medieną, kuri bus iškirsta. Abiem atvejais bus sudaromas pardavimo sandoris, tačiau, jei parduosite mišką kartu su žeme, tai savininko teisės bus perleistos pirkėjui ir jūs neteksite teisės į mišką. Jeigu parduodate tik medieną, tai jums žemė liks ir jūs toliau būsite miško savininkas. Pastaruoju atveju jūs turėsite ne tik teises, bet ir pareigas. Po medienos iškirtimo turėsite pasirūpinti, kad miškas būtų atsodintas. Tai papildomi pinigai tokiems darbams. Juos galite atlikti arba patys, arba pasirinkti tokią miško supirkimo įmonę, kuri tuo pasirūpina išskaičiuodama tai iš galutinės apmokėjimo sumos. Pagalvokite, kuris variantas jums naudingesnis. Taip pat reikia žinoti, kad kaip miško savininko pareigos jums priklauso ne tik atsodinti mišką, bet ir juo toliau rūpintis pagal miškų tvarkymo taisykles bei įstatymus. Tai reikalauja laiko ir jėgų. Pagalvokite ar turėsite tam laiko ir lėšų?

Sekantis svarbus žingsnis – surasti įmonę, kuri yra patikima t.y. ne tik vykdo veiklą legaliai, bet ir neapgauna klientų. Tai padaryti galima sužinant atsiliepimus ir rekomendacijas iš kitų miškų savininkų. Visa tai labai svarbu dėl to, kad norint, kad miškų supirkimo įmonė įvykdytų savo įsipareigojimas, tai leis užtikrinti, kad jūsų neapgaus. Juk pasitaiko atvejų, kai pinigai už miško iškirtimą nesumokami arba miško kirtimo darbai atliekami netinkamai ir vėliau miško savininkui tenka pačiam viską tvarkyti bei atsodinti medžius. Tokiu atveju tai didžiuliai nuostoliai tiek savininkui pinigine prasme, tiek ir gamtai, nes niokojama gamta. Tam, kad medžiai būtų tinkamai iškirsti naudojama tam tikra miško technika ir medžiai kertami ne bet kaip.

Kai kurie atvejai, kai parduodamas miškas nėra itin sėkmingi pardavėjams, tačiau norint to išvengti, galima viską gerai apgalvoti ir apskaičiuoti. Tai padės apsispręsti teisingai. Tik gerai apgalvotas sprendimas parduoti mišką gali atnešti teigiamus rezultatus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *