Dujinio šildymo privalumai ir trūkumai

Dujinio šildymo privalumai ir trūkumai

Visi nori gyventi šiltuose ir jaukiuose namuose, todėl ieškomi įvairūs būdai kaip šildyti savo būstą. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra populiaraus dujinio šidymo privalumai ir trūkumai tam, kad visi galvojantys apie šį šildymo būdą galėtų tinkamai nuspręsti ar verta dujomis šildytis namus.

Dujinis šildymasAukštas naudingumo koeficientas yra vienas iš didžiausių dujinio šildymo privalumų, kuriuos įvardina dujinių katilų pardavėjai. Be to, šiuolaikiniai dujiniai katilai vertinami ir dėl paprasto veikimo principo bei saugumo. O tai yra labai svarbu kiekvienam, kuris galvoja apie tokio šildymo įrengimą savo namuose. Jeigu lygintume dujinio katilo ir kieto kuro katilo saugumą, ir priežiūros ypatumus, tai vienareikšmiškai laimėtų dujinis šildymas. Kieto kuro katilą reikia nuolat valyti nuo susidariusių suodžių ir pelenų. Be to, reikės pasirūpinti, kad ir kaminas būtų reguliariai valomas. Tokių darbų išvengiama, kai turimas dujinis katilas. Pakanka du kartus per metus išsikviesti specialistą, kuris atliks dujinio katilo valymo darbus. Jokių nešvarumų ir nepageidaujamų kvapų turint dujinį katilą! Tai tikrai geras pasirinkimas. Ypatingai toks pasirinkimas vertinamas, kai nėra atskiros patalpos katilui, o jis montuojamas paprasčiausiai virtuvėje. Be to, dujinio katilo valdymas labai paprastas. Taigi, valdymas ir priežiūra bei naudingumas yra dujinio katilo pusėje.

Kaip pagrindinį trūkumą, kuris turi būti paminimas, kai svarstomas dujinio katilo pasirinkimas – kaina. Dujų kaina po truputį didėja ir nenusimato jokių perspektyvų, kad ji sumažės. Tai didžiausias dujinio šildymo trūkumas. Jei dujų kaina būtų mažesnė, tai norinčių įsirengti dujinį šildymą būtų gerokai daugiau. Vis dėl to, šį kainos trūkumą nurungia patogumas naudotis tokiu šildymu. Dar vienas trūkumas, kuris dažnai atbaido nuo minties įsirengti dujinį šildymą – griežti reikalavimai dujinio šildymo įrengimui. Norint įsirengti dujinį šildymą reikia turėti tinkamą tam patalpą, parengti dujinio šildymo įrengimo projektą, tinkamai sumontuoti visą įrangą. Vien tik visų reikalingų leidimų, matavimų, projektavimo darbų atlikimas užima daug laiko, nes viskas turi atitikti reikalavimus. Visa tai užima ir labai daug laiko, todėl daugelis tai įvardina kaip vieną esminių trūkumų.

Vertinant ar dujinis šildymas jums tinkamas, reikia žinoti ne tik apie tai, kokie yra dujiniai katilai ar kokia dujų kaina, bet ir įvertinti visus tokio šildymo privalumus ir trūkumus. Tik tuomet galima teisingai pasirinkti. Juk nuo šildymo būdo priklauso ne tik namų šiluma, bet ir šildymo sąskaitų dydis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *